KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9262186
*
nr 926 2186
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning , Hans Norsbo (1897-1955), 1950, Slussen, motivet: 34 x 25
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 19:32:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 16:37:48
1
500 kr
24/11 17:08:58
2
600 kr
24/11 18:52:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:36
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:08
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 926 2186
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning , Hans Norsbo (1897-1955), 1950, Slussen, motivet: 34 x 25
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 16:37:48 | 1 | 500 kr |
24/11 17:08:58 | 2 | 600 kr |
24/11 18:52:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:36 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:08